Wyjątkowy klimat w Międzyzdrojach

Międzyzdroje to jedna z tych nadmorskich miejscowości, którą trzeba choć raz odwiedzić. Głównie dla jej niepowtarzalnego klimatu i wyjątkowej atmosfery. Znana jest ona przede wszystkim z odbywającego się co roku Europejskiego Festiwalu Gwiazd, ale zdecydowanie nie jest to jedyny powód, dla którego trzeba tu przyjechać. Oczywiście, Międzyzdroje jak na typowo letniskową miejscowość przystało, są doskonale przygotowane, by przyjąć turystów i posiadają bardzo różnorodne możliwości noclegowe (patrz hasło noclegi Międzyzdroje w internecie). Liczne hotele, pensjonaty czy też ośrodki wczasowe oferują gościom wygodne noclegi.

W związku z festiwalem, powstała tu słynna Promenada Gwiazd, na której swoje dłonie odcisnęły takie sławy jak: Maryla Rodowicz, Justyna Steczkowska czy też Andrzej Poniedzielski. Pierwsze odciski pojawiły się w Alei już w 1996 roku i od tamtej pory wciąż przybywają kolejne. Promenada wzorowana jest oczywiście na słynnym hollywoodzkim bulwarze. Oprócz tego, powstał tu także Gabinet Gwiazd – czyli gabinet figur woskowych. W nim możemy zobaczyć postacie, doskonale odwzorowane postaci między innymi Baracka Obamy, Salvadora Dali czy na przykład Piratów z Karaibów. Oczywiście, będąc w Międzyzdrojach, koniecznie musimy wybrać się nad morze. W mieście wyznaczono dwa duże, 500 metrowe kąpieliska: Międzyzdroje Wschód oraz Międzyzdroje Zachód. Możemy być spokojni, że na tak dużej plaży znajdzie się dla nas miejsce. Warto także przejść się po tutejszym molo, które pełni również funkcję przystani morskiej, z której organizowane są krótkie rejsy pasażerskie po Bałtyku, ale także rejsy do Świnoujścia oraz do niemieckich portów na wyspie Uznam. Koniecznie powinniśmy także pozwiedzać nadmorską część miasta. Znajdziemy w niej historyczne zabudowania uzdrowiskowe oraz piękny Park Zdrojowy. Nie bez powodu w końcu są to „Międzyzdroje” – nazwa to oznacza miejsce położone pomiędzy zdrojami. Poza tym, mieści się tu również siedziba dyrekcji Wolińskiego Parku Narodowego oraz obiekty do niego należące: Pokazowa Zagroda Żubra oraz Muzeum Przyrodnicze, w którym możemy podziwiać na żywo bielika w wolierach. Bardzo dobrym pomysłem jest też zwiedzanie okolicy Międzyzdrojów: można wybrać się do pobliskiej, cichej i spokojnej Wisełki na tamtejszą plażę albo do Świnoujścia, w którym zobaczymy latarnię morską oraz słynny fort Gerharda. Międzyzdroje nie bez powodu cieszą się aż tak dużą popularnością wśród wczasowiczów – to jedno z ciekawszych miast polskiego wybrzeża.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>