Szczyrk – atrakcje nie tylko w górach

Każda osoba, która jeździ na nartach wie, że jednym z miejsc, do których warto zawitać, aby poszusować na dobrze przygotowanych stokach jest Szczyrk. Nie każdy jednak ma świadomość, że to miasto warto odwiedzić nie tylko w okresie zimowym, ale także latem, ma bowiem do zaoferowania wiele atrakcji, które urzekną każdego, nawet najbardziej wymagającego turystę.

Zarówno mieszkańcy Szczyrku jak i turyści, którzy odwiedzili miasto na zaledwie kilka dni chętnie spacerują po deptaku nad Żylicą. Pośrodku ścieżki można zobaczyć fontannę, po drodze natomiast poruszają się nie tylko spacerowicze, ale także rowerzyści. Ciekawostką jest, że zimą po deptaku można poruszać się również na nartach biegowych, nawet przy stosunkowo niedużej ilości śniegu.

Osoby, które lubią spacerować powinny odwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Szczyrkowskiej (informacje o sanktuarium – http://wikipedia.org), które znajduje się na tzw. „Górce”. Jest to miejsce niezwykle ważne dla mieszkańców miasta, ponieważ to właśnie tam w 1894 roku Najświętsza Maria objawiła się zaledwie dwunastoletniej Juliannie Pezda. W kilkanaście lat później w miejscu objawienia powstało sanktuarium, które do dziś jest chętnie odwiedzane przez wiernych.

Kolejnym punktem na mapie każdego turysty powinien być szczyt Beskidu Śląskiego – Skrzyczne. Można oczywiście dostać się na niego pieszo, dla lubiących wygodę turystów atrakcyjną alternatywą będzie wyjazd na szczyt koleją linową. Podróż wiąże się nie tylko z pięknymi widokami, ale również z dużą wygodą, ponieważ wyciąg w 2013 r. został odremontowany.

Osoby, które lubią miejsca, w których pojawiają się znane osoby koniecznie powinny zajrzeć do Gospody Polskiej. Tu stołowali się między innymi Cezary Pazura, Patrycja Markowska, czy uwielbiany przez Polaków Adam Małysz. Gospoda znajduje się w dolinie potoku Żylica. Co ciekawe jest to miejsce, które powstało bez użycia gwoździ.

Jak widać Szczyrk jest miejscem, które warto odwiedzić nie tylko w sezonie narciarskim. Niezależnie od tego czy turyści zdecydują się spędzić tu urlop zimą czy latem powinni możliwie najwcześniej znaleźć sobie bazę noclegową. Oczywiście w mieście działają liczne hotele i pensjonaty, jednak noclegi w Szczyrku są poszukiwane przez wiele osób (lista Szczyrk noclegi – http://meteor-turystyka.pl), warto więc zarezerwować pokój na kilka tygodni przed przyjazdem, by później uniknąć rozczarowań.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>