Świeradów Zdrój – miejscowość zdrojowa

Świeradów-Zdrój cieszy się opinią miejscowości uzdrowiskowej. W tym też kierunku idą wszelkie poczynania związane z turystyką – zarówno latem, jak i zimą. Wiele tutejszych atrakcji jest zatem bezpośrednio związanych właśnie z uzdrowiskowym charakterem miejscowości. Do Świeradowa przyjeżdżają zatem w okresie wakacyjnym nie tylko osoby pragnące swój letni wypoczynek spędzić w pięknej okolicy, ale przede wszystkim ci, którzy chcą go spędzić aktywnie i z korzyścią dla zdrowia, o które bardzo często w ciągu roku nie mamy czasu zadbać. Dostępne tutaj natomiast sieci szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych, piękna przyroda, lasy i wzgórza sprzyjają codziennej aktywności na łonie natury. Wszystkie te naturalne atrakcje wzbogacone podgórskim klimatem z pewnością wpłyną korzystnie na stan naszego zdrowia nawet po kilkudniowym tyko pobycie.

Wśród dostępnych tutaj rozlicznych atrakcji turystycznych o typowo uzdrowiskowym charakterze, są między innymi rozstawione przy ulicy Zdrojowej trzy poidełka, z których każdy przyjezdny może skosztować tutejszej wody mineralnej. W Świeradowie wiele jest źródeł wody pitnej – jednym z najbardziej popularnych jest Źródło Jan, będące bogatym źródłem obniżających poziom cukru we krwi składników mineralnych. Źródło to działa przy uzdrowisku Czerniawa-Zdrój, a wody można skosztować w pijalni tego właśnie Domu Zdrojowego.

Osoby pragnące poznać historię tutejszej miejscowości oraz kulturę zdrojową powinny z pewnością odwiedzić Muzeum Zdrojowe w Świeradowie-Zdrój, gdzie dowiedzą się skąd pobiera się wody pitne, jakie mają one właściwości, w jaki sposób są pobierane i skąd pochodzi zdrojowy charakter miejscowości. Poza tym można na miejscu skosztować poszczególnych wód mineralnych.

Przyjeżdżający do Świeradowa-Zdrój nie muszą się z pewnością martwić o noclegi. Noclegi Świeradowa obejmują zarówno luksusowe hotele, pensjonaty, jak i kwatery prywatne i ośrodki wypoczynkowe na każdą kieszeń. Tutejsza baza noclegowa jest bardzo rozbudowana i dopasowana do potrzeb każdego przyjezdnego, tym bardziej, iż chętnych do spędzenia wypoczynku w tej okolicy nie brakuje o każdej porze roku. Zimą bowiem również jest tutaj co robić – bliskość rozmaitych ośrodków narciarskich przyciąga w te okolice miłośników białego szaleństwa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>