Sporty zimowe w okolicach Białego Dunajca

Biały Dunajec jest miejscowością położoną na Podhalu, niedaleko Poronina oraz Zakopanego. Jest to malownicze miejsce, które każdego roku przyciąga wielu turystów. Przyjeżdżają oni tu, by odpocząć w miłej atmosferze w góralskich chatach oraz by pozwiedzać okolicę. W Białym Dunajcu oraz jego okolicach na turystów czekają nie tylko liczne atrakcje turystyczne, ale także świetna baza noclegowa. Miejsca do spania zarezerwujemy tu w różnych zakresach cenowych oraz standardach. By wybrać odpowiednie dla siebie miejsce, można wykorzystać internetową wyszukiwarkę. Po wpisaniu hasła: "meteor Biały Dunajec" możemy wybierać między różnymi pensjonatami i kwaterami.

W okolicach Białego Dunajca znajduje się kilka wyciągów narciarskich, więc warto się tutaj pojawić także zimą. W pobliskim Gliczarowie Dolnym działa ośrodek narciarski Sami Swoi, gdzie znajdują się trzy trasy zjazdowe, w tym dwie dla bardziej zaawansowanych i jedna dla początkujących narciarzy oraz snowboardzistów. Znajdziemy tu także jeden wyciąg orczykowy, szkółkę narciarską oraz kilka lokali gastronomicznych. Trasy zjazdowe są tutaj oczywiście ratrakowane, naśnieżane w razie potrzeb, a po zmroku sztuczne oświetlenie pozwala nam na szaleństwa na stoku jeszcze przez długie godziny.

Całkiem niedaleko, bo w Gliczarowie Górnym, działa drugi ośrodek narciarski – U Steni. Tutaj działają trzy wyciągi orczykowe, których długość przekracza łącznie kilometr. Ciekawostką jest najkrótszy wyciąg, o długości 100 metrów, który przystosowany został dla najmłodszych. Kawałek trasy jest tutaj specjalnie zabezpieczony, by nikomu nie stała się krzywda. Nad dziećmi czuwają także profesjonalni instruktorzy.

Natomiast w samym Białym Dunajcu pozjeżdżać na nartach możemy na stoku Toko-Land. Trasa zjazdowa ma tu kilometr długości, a na górę możemy się dostać wyciągiem orczykowym. Tak jak i w poprzednich przypadkach, tak i tutaj trasy są oświetlane i ratrakowane. Na dole skorzystać możemy z usług profesjonalnych instruktorów narciarstwa albo zjeść coś w którymś z obiektów gastronomicznych. Działa tu również wypożyczalnia sprzętu. Co ciekawe, na stoku zamontowano tu również głośniki, co pozwala nam zjeżdżać przy muzyce. W Białym Dunajcu wyznaczona została także trasa do narciarstwa biegowego. Znajdziemy tu także halę sportową oraz Termy Podhalańskie, gdzie możemy się udać, gdy na stoku zrobi się dla nas za zimno.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>