Sportowa strona Wisły

Wisła to miasto o którym w roku 2012 i 2013 usłyszał cały świat. Odbywający się wówczas na terenie tego miasta Puchar Mistrzostw Świata w Skokach Narciarskich, sprawił że miasto to zachwyciło wielu turystów przyjeżdżających z innych krajów, którzy wracają tutaj po dzień dzisiejszy. Miasto to na co dzień zamieszkiwane jest przez 11335 mieszkańców. Jednak na terenie miasta, niezależnie od pory roku gromadzą się tłumy turystów. Na potrzeby osób odwiedzających to miasto powstała baza noclegowa, którą możemy znaleźć w wyszukiwarce internetowej. Ponadto wiele ośrodków  oferujących komfortowe noclegi w Wiśle ()  posiada rabaty na pobliskie atrakcje, więc warto sprawdzić przydatne informacje, aby później móc cieszyć się zaoszczędzonym groszem.

Ciekawa historia tego miasta oraz świetna lokalizacja, czyli położenie na wysokości 430 m n.p.m. oraz obecność źródła z którego wypływa największa rzeka Polski, czyli Wisła sprawia, że z roku na rok miasto to pod wpływem przyjeżdżających stara się zmieniać i modernizować. Wisła to odpowiednie miejsce dla wszystkich miłośników sportu, a zwłaszcza wszelkich sportów zimowych. Liczne ośrodki narciarskie są świetnie przygotowane na przyjęcie tłumu turystów. Jednym z największych miejsc tego typu jest Ośrodek Narciarski Nowa Osada. Położony jest on na południowo-zachodniej części wzgórza o nazwie Wróblonki. Osiąga on wysokość 882 m.n.p.m., jednak maksymalna wysokość, która udostępniana jest do zjazdów dla osób odwiedzających mierzy 681 m n.p.m.

Funkcjonują tutaj wyciągi talerzykowe oraz krzesełkowe, która są w stanie przetransportować 2800 osób w czasie jednej godziny. W ośrodku tym istnieje 6 tras narciarskich, które różnią się stopniem trudności zjazdu. Najtrudniejszą trasą jest pasmo oznaczone kolorem czerwonym, które ma 2 tysiące metrów długości, które nachylone są pod średnim kątem 20 procent. Na terenie ośrodka działa również szkółka narciarska, która oferuje lekcje zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci oraz lekcje jazdy na desce snowboardowej. Z roku na rok sport ten cieszy się coraz większa popularnością. Przy ośrodku znajduję się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz ośrodek górskiej pomocy medycznej, z której mogą skorzystać za darmo wszystkie osoby odwiedzające to miejsce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>