Sława nad Jeziorem Sławskim

Na wschodnich krańcach województwa lubuskiego, przy pograniczu Dolnego Śląska i Wielkopolski na Pojezierzu Leszczyńskim, nad największym w regionie, bowiem liczącym prawie 830 ha jeziorem Sławskim położone jest miasto Sława. Centrum Sławy otoczone jest parkiem, z którego wychodzące alejki doprowadzają nas do atrakcji tego miejsca – pięknej panoramy jeziora Sławskiego. W otoczeniu przepięknych krajobrazów przyrody, które otaczają miasto, do dyspozycji gości planujących tutaj swój pobyt, a także tych, którzy znajdą się przypadkiem w samej Sławie i okolicach miasto przygotowało bogatą bazę noclegową () i żywieniową.

Zachętą i zaletą, by właśnie w tym rejonie nad jeziorem Sławskim poszukać weekendowego bądź też wakacyjnego odpoczynku, z dala od zgiełku miast tętniących życiem, z pewnością będzie upragniona cisza i bujna przyroda rozległych lasów. To wszystko w otoczeniu wszechobecnej wody pojezierza, a przede wszystkim korzystny dla zdrowiała łagodny mikroklimat stanowi atrakcyjność tego terenu. Atrakcyjność Sławy nie tylko latem, ale zimą dobrze uwidacznia szeroko przygotowane zaplecze pensjonatów, kwater, domków letniskowych, ośrodków wypoczynkowych położonych w malowniczym otoczeniu lasów, ale także dostępna baza małej gastronomii. Ruch i sport zapewniają wypożyczalnie sprzętu pływającego, plaże, dostępne obiekty sportowe boisk i kortów. Dostępność jezior, rzek, kanałów Sławy jest też zachęcającą atrakcją do amatorskiego połowu ryb, bowiem okoliczne jeziora Sławy kwalifikowane są jako tzw. wody sandaczowe, chociaż nie brakuje tutaj łowisk niemal wszystkich gatunków ryb słodkowodnych (rtw.org.pl/atlas/). Turystyka pobytowa tego regionu to sprzyjające warunki nie tylko dla wędkarzy, ale również wymarzone miejsce do żeglowania. Znajdują się tutaj liczne kluby żeglarskie.

Pobyt w Sławie, to nie tylko atrakcje szlaków wodnych, ale turystyka piesza krajoznawcza, spacerowa, rowerowa. Do dyspozycji gości pozostających w Sławie przygotowana została bogata oferta bazy noclegowej, Ten atrakcyjny zakątek Sławy i jeziora Sławskiego, z corocznie przygotowywaną atrakcyjną ofertą bazy noclegowej dla turystów i wczasowiczów nie bez powodu uznawany jest jako ostoja ciszy i spokoju, i polecany na odpoczynek. W sezonie wakacyjnym kolejną ciekawą atrakcją o zasięgu ponadregionalnym jest znacząca impreza promująca Sławę. Miasto jest organizatorem Międzynarodowego Mitingu Brydżowego, Lubuskich Zlotów Caravaningowych oraz Międzynarodowych Zawodów w Triatlonie. Corocznie w każdy pierwszy weekend sierpnia Sława zaprasza w swoje gościnne progi na „Dni Sławy”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>