Sen o Bieszczadach

Trudno tak naprawdę określić, kiedy kończy się, a kiedy zaczyna się sezon urlopowy w Ustrzykach Dolnych. Ze względu na to, że miasteczko jest przepięknie położone w Bieszczadach (online), tak naprawdę zawsze jest tu wielu sympatycznych ludzi, którzy przyjeżdżają tu się relaksować. Łatwo można sobie wyobrazić przyjeżdżających w te okolice narciarzy, którzy mają tu znakomite warunki do tego, aby zjeżdżać z większych lub mniejszych skoczni. Nie brakuje też osób, które zarówno zaczynają swoje wyczyny ze śniegiem, jak też są znakomicie doświadczeni w tej dziedzinie. Mają oni do dyspozycji wiele punktów gastronomicznych w centrum miasta, w których to po ciężkim dniu, tak pełnym szczęścia i endorfin, mogą zrelaksować się i zakosztować specjałów regionalnej kuchni. Szczególnie słynną potrawą jest ta, która stanowi połączenie kaszy wraz z mięsem mielonym. Jest to typowa kuchnia dla regionu.

Warto również wybrać się na miejscowy basen, gdzie dla turystów nie lada atrakcją są nie tylko tory pływackie, lecz również bicze wodne, masaże wodne oraz korty tenisowe. Kiedy tylko zaczyna się wiosna, do Ustrzyk Dolnych przyjeżdżają miłośnicy maratonów. Miejscowość jest słynna z różnych imprez organizowanych dla biegaczy oraz osób, które lubią jeździć na rowerach. W ten pełen słońca i radości czas, kiedy wszystko budzi się do życia tereny, które zimą były przeznaczone dla narciarzy, już wczesną wiosną są zajmowane przez osoby, które ćwiczą tutaj, przygotowują się do maratonu i ten stan rzeczy trwa tak naprawdę do późnej jesieni, kiedy Bieszczady skąpane są w złotych liściach. Na terenie miasta znajduje się wiele cennych zabytków, które wskazują na różnorodność kulturową.

Bieszczady ukształtowały różne religie. Zwiedzić tu można synagogi, cerkwie oraz kościoły. Warto również wybrać się tu latem, gdzie do Soliny jest zaledwie 10 km. Taka odległość to błahostka dla mistrzów biegania, czy jazdy na rowerze. Ustrzyki Dolne to znakomita możliwość obejrzenia całej dzikości Bieszczad, które znajdują się pod ochroną prawną. To pełne krajobrazów miejsca, gdzie dzika przyroda potrafi zadziwić oraz zachwycić człowieka. Warto wziąć pod uwagę możliwości przenocowania w Ustrzykach Dolnych (). Kiedy zdecydujemy się na przyjazd, koniecznie powinniśmy wcześniej zrobić rezerwację.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>