Sandomierz latem pisany

Wczasy w Sandomierzu są pełne słońca i kąpieli, zaś najważniejszym atutem, który stanowi podstawę do wyboru tego miejsca na wakacyjny odpoczynek jest fakt, iż miasto zostało rozsławione przez niezwykle popularny serial telewizyjny pod tytułem „Ojciec Mateusz”. Film jest kręcony właśnie w tym mieście, zdjęcia do serialu odbywają się zawsze w zimie oraz w lecie, zatem turyści mają bardzo dużą szansę na to, że spotkają sławnego aktora – Artura Żmijewskiego, który przemierza miasto na rowerze, ubrany w sutannę.

Wynajem kwater noclegowych w Sandomierzu jest niezwykle popularny, przede wszystkim ze względu na malownicze położenie tego miasta nad Wisłą. Jest ono przepięknie usytuowane na siedmiu wzgórzach, co daje niezwykły wręcz różnorodny krajobraz tego miasta. Jest tu bardzo wiele plaż, które znajdują się przy Wiśle, jak również basenów miejskich, które latem posiadają dla odwiedzających liczne atrakcje. Osoby, które lubią aktywnie wypoczywać znakomicie odnajdą się w tej scenerii. Można zabrać ze sobą rower i pojechać do Opatowa, które to miasto jest równie atrakcyjne. Taka wyprawa stanowi nie lada wyzwanie. Z całą pewnością dobrze również spaceruje się tutaj na kijach. Koniecznie będąc w tym mieście trzeba wejść na szczyt Bramy Opatowskiej. Jest to zabytek gotycki, z którego widać przepiękne pejzaże, jakimi szczyci się miasto. Patrząc z góry – na wschodzie widać Wisłę. Widoki są niesamowite koniecznie zatem trzeba zabrać aparat fotograficzny, który pozwoli te momenty zachować na zawsze.

Będąc w tych okolicach warto udać się na rynek, jest tu studnia zrobiona z drewna. To najbardziej charakterystyczny punkt Sandomierza, przy którym fotografują się przyjezdni. Tu często spotkać można malarzy, którzy na żywo tworzą swoje dzieła. Organizowane są liczne imprezy kulturalne oraz festyny. Baza noclegowa w Sandomierzu jest bardzo często odwiedzana przez turystów, jako że miasto to jest znakomicie usytuowane w województwie świętokrzyskim. Szczyci się ono przepiękną architektura, perełką jest tu Stare Miasto. Na szczególną uwagę zasługują podziemia sandomierskie, które są udostępnione dla osób wrażliwych na tego typu atrakcje historyczne. Warto również wybrać się na spacer miejscowym wąwozem Królowej Jadwigi, który to ozdobiony jest przepięknymi drzewami. To wszystko sprawia, że wielu ludzi bardzo chętnie przyjeżdża tu na aktywny wypoczynek.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>