Rabka przyciąga turystów

Wiele czynników wpływa na to, że my Polacy coraz częściej wybieramy wczasy w kraju niż za granicą. Pierwszy to słaby kurs złotówki w stosunku do dolara i euro, drugi to kwestie bezpieczeństwa. Wielu ludzi rezygnuje z wczasów za granicą z obawy o zagrożenie terrorystyczne. Chuchając na zimne częściej wybieramy więc krajowe obiekty. Warto zastanowić się jednak nad tym w jaki sposób decydujemy o konkretnym kierunku podróży.

Baza noclegowa to podstawa, ale to jednak za mało. Turystom trzeba zaoferować coś więcej, czymś się wyróżnić na tyle konkurencyjnych miejscowości. I nie chodzi tutaj o to w jakich standardach i cenach są pokoje, czy w hotelach są baseny i gabinety SPA. Szukając odpowiedniego obiektu możemy skorzystać z przeglądu noclegów w Rabce-Zdroju. To oczywiście pomaga w wyborze odpowiedniego zakwaterowania.

Niezwykle ważne jest to, co robią władze miasta, aby przyciągnąć turystów do swojej miejscowości. Doskonale rozumieją to włodarze podhalańskiego miasta Rabki-Zdroju. To urokliwe miasteczko u podnóża pasma Gorców cały czas się rozwija, zmierzając ku zwiększeniu atrakcyjności turystycznej.  Właśnie w tym celu organizowane są liczne imprezy w miejscowym amfiteatrze. Tutaj Rabka znacząco się wyróżnia. Poza licznymi festiwalami kultury ludowej czy pokazami bajek, od tego roku miasto staje się podhalańską stolicą kabaretu. Z końcem czerwca rozpoczęło się I Rabczańskie Lato Kabaretowe.

Jest to cykliczna impreza, powtarzana co kilka tygodni. Do występów są zapraszani znani aktorzy, gwiazdy stand-upów oraz początkujące grupy komików. Na początek do Miasta Dzieci Świata przyjechał Kabaret Młodych Panów, ostatnio odwiedził je Cezary Pazura, a na koniec wakacji wystąpić ma kabaret Smile. W roli supportu występują laureaci ostatniego przeglądu kabaretów PAKA.

Ten dość nietypowy pomysł na przyciągnięcie turystów jak na razie sprawdza się doskonale. Pomysł już można ocenić jako strzał w dziesiątkę. Liczne pomysły, którymi władze Rabki sypią jak z rękawa sprawiają, że miasto zmienia się nie do poznania. Zauważają to zarówno turyści oraz mieszkańcy, którzy poprzez taką promocję miasta widzą swoją szansę na zarobek i podnoszą standardy świadczonych usług. Oczywiście konkurenci nie śpią i przygotowują własne atrakcje, dlatego cały czas miejscowość musi się rozwijać, aby nie stracić wypracowanej pozycji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>