Okolice Białogóry i Dom Rybaka

Białogóra jest naprawdę ciekawym miejscem do spędzenia czasu z rodziną nad morzem. Szerokie, piaszczyste plaże tuż nad brzegiem Bałtyku są najwspanialszym miejscem do spędzenia letniego lub jesiennego wypoczynku. Można chodzić na spacery, relaksować się w morskiej wodzie lub odpoczywać w towarzystwie leśnych kniei.

Mieszkając w zatłoczonym i głośnym mieście, potrafimy docenić wolno płynący czas oraz kojący szum morskich fal Bałtyku. Mieszkańcy dużych miast są zafascynowani bliskością sosnowego lasu, otaczających leśnych dźwięków oraz przyjaźnie nastawionych ludzi, którzy wynajmują tu noclegi we własnych domach (do sprawdzenia Białogóra na Meteorze). Nadmorskie miejscowości są obecnie idealnym miejscem do spędzenia kilku dni lub tygodni w spokojnym miejscu, gdzie jednak istnieje możliwość łączenia się ze światem przez internet, telewizję i radio. Doskonale wyposażone pomieszczenia są idealnym miejscem do wypoczynku, poczytania książki, a nawet nadrobienia zaległej pracy, gdy za oknem straszy deszczowa i bura pogoda. Baza noclegowa w miejscowości sprzyja także licznym wycieczkom do okolicznych miejsc, takich jak Łeba (do zobaczenia na Wikipedii) czy Władysławowo. To ostatnie miejsce jest szczególnie warte uwagi, gdyż znajduje się tam chociażby słynny Dom Rybaka.

A czym jest ta budowla? Została ona wzniesiona w komunistycznych latach pięćdziesiątych XX w jako hotel dla rybaków. Dzisiaj już nie można tam przenocować, gdyż pełni funkcję budynku Urzędu Miasta. Mimo to z Domu Rybaka mogą skorzystać również liczni turyści, przyjeżdżający do Władysławowa. Mianowicie wewnątrz konstrukcji architektonicznej znajduje się punkt widokowy na inne miejscowości i morze. Wieża jest podzielona na tarasy – niższy ma wysokość 45 metrów n.p.m., a wyższy jest położony na wysokości 63 metrów n.p.m. Już samo wejście na wieżę i obserwacja horyzontu może dostarczyć uczestnikom wyprawy niesamowitych wrażeń oraz doświadczeń, zapierających dech w piersiach. A chyba właśnie o tego typu wspomnienia chodzi w wartych przeżycia, niezapomnianych wakacjach.

Zakochać się w polskim morzu może niemal każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku, płci. Wystarczy tylko kilka dni spędzonych w wyjątkowym miejscu, gdzie zapomnimy o wszelkich problemach dnia codziennego. A tych jest na tyle dużo, że warto raz na jakiś czas po prostu odciąć się od nich.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>