Odrobina adrenaliny w Krynicy-Zdroju

Dla tradycjonalistów wypad w góry to wędrówki górskimi szlakami oraz zdobywanie szczytów i wierchów, posiłki w schroniskach PTTK i obcowanie z przyrodą. Coraz częściej jednak największe ośrodki rozbudowują swoje oferty, tak aby przyciągnąć jak największą liczbę turystów. Poza wyciągami narciarskimi i nartostradami, w górach można spotkać infrastrukturę do uprawiania różnego rodzaju sportów i aktywności fizycznej. Dla wielu osób wypad w góry to już nie tylko kwestia spędzania czasu w samych górach, ale dobrej zabawy w kurorcie.

Krynica-Zdrój to jeden z najlepszych górskich kurortów w Polsce. W sezonie zimowym amatorzy biegłego szaleństwa zjeżdżają tu, aby uprawiać narciarstwo i snowboard na tutejszych stokach. Także miłośnicy biegów na nartach i narciarstwa terenowego nie będą zawiedzeni tutejszymi warunkami i trasami. Jednak w czasie wolnym od jazdy na stokach, turyści korzystają z wielu atrakcji, jakie oferuje miasto.

Jedną z pozasportowych atrakcji Krynicy jest kolej linowo-terenowa na Górę Parkową. W okolicach górnej stacji znajdują się „Rajskie Ślizgawki”, które są wielką atrakcją dla dzieci i nie tylko. Ci, którzy lubią trochę ekstremalnych doznań i adrenaliny, mogą wybrać się na całoroczną sankostradę, aby przejechać się rozpędzonym wagonikiem po specjalnie przygotowanym torze. Liczne zakręty i ostre spady powodują, że wagonik może osiągnąć naprawdę sporą prędkość. Cały tor ma długość około 1 km. Jeśli tego będzie mało, można wybrać się do Krynickiego Parku Linowego, który leży w pobliżu stacji narciarskiej na Jaworzynie Krynickiej. Platformy zawieszone na drzewach oddzielone różnymi przeszkodami to niezła rozrywka nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Znajduje się tu pięć tras o różnym stopniu trudności. Poza tym w parku znajduje się mini plac zabaw, trampoliny i ściana wspinaczkowa. Jeśli powyższe atrakcje nie dostarczą wystarczającej ilości mocnych wrażeń, można udać się do „Farbryki Endorfiny” – areny paintballowej. Leśny klimat tego toru zmagań dostarczy wielu niezapomnianych chwil.

Każdy, komu podoba się oferta Krynicy-Zdrój, powinien poszukać noclegów w pierwszym wolnym terminie (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,krynica-zdroj,0.html). To doskonałe miejsce na weekendowy wypad lub na długi urlop. Doskonała baza noclegowa nie powinna stanowić problemu przy rezerwacji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>