Niezwykły Licheń Stary

Na mapie polski są miejsca, które warto odwiedzić nie tylko w przypadku wakacyjnych podróży. Wartość, jaką niosą ze sobą ma o wiele głębsze znaczenie, niż zwykły wypoczynek. To przede wszystkim zaleta historyczna, emocjonalna lub duchowa. Wadowice, wszyscy kojarzą z Papieżem Janem Pawłem II, jest też Auschwitz, miejscowość funkcjonująca jako obóz koncentracyjny –  pół wieku temu. Należy przy tej okazji wspomnieć wiele miejsc, każde z nich oferuje inną historię i inne przeżycia. Nie da się ukryć, że w tych miejscach bywamy w weekendy, czasem podczas pielgrzymek czy wycieczkach szkolnych. To ważne, by edukować dzieci, które z takiej podróży wyciągają o wiele więcej, niż na zwykłych lekcjach.

Jednym z niezwykłych miast jest Licheń Stary, który znamy głównie jako punkt, do którego zmierzają wierni. Ta miejscowość, położona w województwie wielkopolskim, w powiecie konińskim, posiada jednak wielką wartość nie tylko ze względu na obecność Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. To jednak obecność tego punktu na mapie powoduje, że każdy kojarzy chociaż nazwę Licheń. Propozycja noclegowa w tym miejscu jest warta wyróżnienia, bowiem istnieją tu liczne hotele, hostele, pensjonaty i prywatne kwatery. Koszt noclegu nie jest wygórowany, a wspaniały pokój z podstawowym wyposażeniem możemy znaleźć już za kwotę około 30 złotych za dobę. To niebywale niska cena, która zadowoli nawet najbardziej oszczędnych. Postarajmy się więc poświęcić chwile czasu na odwiedzenie tego miejsca. To niezwykle ważne duchowe i emocjonalne przeżycie, które pozwoli nam na wytchnienie i spojrzenie na rzeczywistość z innej perspektywy.

Szukając spokoju z całą pewnością możemy udać się do Lichenia i choćbyśmy nie byli wierzący, Sanktuarium ma również wleką wartość estetyczną i architektoniczną, dzięki temu za kilka lat, będzie ogromnym natchnieniem dla wszelkich projektantów konstrukcji nośnych. To miejsce ma tez duże znaczenie historyczne, niegdyś przebiegał tędy szlak bursztynowy ale więcej na ten temat możemy poczytać w przewodnikach lub w ramach wycieczki. Pamiętajmy, że Licheń odwiedzany jest przez tysiące turystów, zatem o nocleg musimy zadbać z odpowiednim wyprzedzeniem. Dodatkowo koniecznie zakupmy przewodnik, w którym znajdziemy szczegółowe informacje na temat każdego zabytku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>