Kudowa-Zdrój – barwne miasto

Kudowa Zdrój to miejscowość położona w Kotlinie Kłodzkiej na granicy z Czechami, która charakteryzuje się ogromem malowniczych widoków. Od wielu lat cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów ze względu na swoją historię, piękne umiejscowienie, a także wielkie walory uzdrowiskowe.

Poza pięknym Parkiem Zdrojowym, widokiem na Góry Stołowe, licznymi szlakami rowerowymi i turystycznymi można zwiedzić Kaplicę Czaszek, która posiada naprawdę ciekawą historię czy też Szlak Ginących Zawodów.
Najmłodsi też znajdą coś dla siebie, Muzeum Zabawek „Bajka” to właśnie coś dla nich, tam na pewno nie będą się nudzić. Dzieciom spodoba się na pewno też Muzeum Żaby, które posiada darmową ofertę dla zwiedzających. Warto także odwiedzić Skansen, tradycyjny sposób zabudowy i wspaniałe wystawy pozwalają na spędzenie wolnego czasu w otoczeniu natury. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że miasto cieszy się ogromną liczbą turystów i kuracjuszy.

Jeśli pogada czasami nie dopisze, można świetnie spędzić czas w aquaparku. Wielkim atutem tego miejsca jest fakt, że posiada on wodę solankową, która nie jest chlorowana. Ważnym elementem miasta oprócz okazałych pensjonatów czy uzdrowisk jest oczywiście ratusz. Miasto bardzo szybko się rozwija i pod względem turystycznym, jak i technologicznym. Niezwykła nowinką technologiczną jest pojazd elektroniczny, którym można zwiedzać kurort. Podczas jazdy doświadczamy opowieści o Kudowie za czasów współczesnych, jak dawniejszych. Wszystko to oglądamy na ekranie nowoczesnego ekranu LCD.

Dla gości stworzone różnorodne noclegi w mieście Kudowa Zdrój. W skład bazy wchodzą hotele na wysokim poziomie (trzy i czterogwiazdkowe), pensjonaty, wille, pokoje gościnne, a nawet domki całoroczne. Obecnie baza wypoczynkowa posiada około 6000 miejsc noclegowych i w dalszym ciągu powstają nowe, a gmina jest otwarta na wszelkie inwestycje.

Kudowa-Zdrój to naprawdę ciekawe miasto, cieszące się ogromną popularnością, ze względu na walory turystyczne, jak i uzdrowiskowe. Posiada bogatą ofertę dla każdego, zaczynając od najmłodszych, a kończąc na osobach starszych, dla których ma ciekawe oferty sanatoriów. Naprawdę jest to miejsce godne uwagi i nikt nie będzie żałował pobytu tutaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>