Królewskie miasto Mazowsza – Płock

Podróżując po naszej pięknej ojczyźnie, nie możemy zapomnieć o malowniczym Płocku. Miasto mieszczące się w województwie mazowieckim jest często omijane przez turystów. Sądzą, że nie ma w nim nic ciekawego, lecz są w wielkim błędzie, ponieważ jest tu wiele atrakcji, dużo miejsc do zwiedzania, a sam Płock posiada piękną historię i chętnie przyjmuje turystów, posiada ciekawy katalog miejsc noclegowych.

Dobrym przykładem na ciekawe miejsca jest molo płockie. Zbudowane jest ze stali, mierzy dokładnie 358 metrów. Jest to idealne miejsce na spacer, jeśli jesteśmy z ukochaną lub znajomymi, lecz gdy jesteśmy sami, możemy przystanąć na jakimś kawałku mola i porozmyślać nad życiem czy sprawami, które będziemy musieli załatwić po tym, jak wrócimy po pobycie w Płocku. Na molo bez żadnego problemu zmieści się wielu turystów, ponieważ jest bardzo szerokie. Ciekawostką jest to, że zbudowane jest równolegle do linii brzegowej. Takie usadowienie mola nie jest przypadkowe, konstrukcja chroni przed zjawiskami lodowymi, występującymi często w zimie. Z mola mamy cudowny widok na katedrę oraz zamek, znajdujący się na Wzgórzu Tumskim, którego nie możemy pominąć w naszym planie wycieczki.

Jeżeli po spacerze na molo zrobi nam się zimno czy po prostu będziemy chcieli napić się czegoś ciepłego, możemy wstąpić do kawiarni, znajdującej się na końcu mola. Jeśli zapragniemy dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat miasta, możemy poznać go od strony historycznej. Niewiele osób w Polsce wie, że Płock długi okres cierpiał na niedostatek wody, ponieważ mieści się on na dosyć dużym wzgórzu. Pomimo tego, że w roku 1535 Jan Olbracht pozwolił na budowę wodociągu, to Jędrzej Święcicki wstrzymał  realizację planu i kazał mieszkańcom wnosić wodę z Wisły.

Kiedy zapragniemy rozrywki Plock nadal będzie spełniał nasze wymagania. Będąc tu powinniśmy udać się do wakeparku. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno dziecko jak i dorosły. Park oferuje wiele świetnych atrakcji, z których musimy skorzystać. Znajduje się tam mierzący ponad 200 metrów tor do wakeboardingu. Jeśli zmęczymy się atrakcjami, park proponuje nam Chill Zone, w której możemy się napić oraz najeść na bardzo wygodnych pufach. Po tak aktywnym dniu udamy się do hotelu. Nie powinno sprawić nam problemu zarezerwowanie noclegu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>