Kościół w Darłówku

Darłówko to miejscowość będąca nieodłączną częścią miasta Darłowo – jej wypoczynkową dzielnicą i niewątpliwą atrakcją turystyczną samą w sobie. Tutejsza baza noclegowa każdego roku przyjmuje tysiące turystów z całej Polski i nie tylko. Ta malownicza miejscowość oferuje turystom rozliczne noclegi []. Darłówko bowiem w okresie letnim pełni funkcję oazy, turystycznego kurortu. Znajduje się tutaj ujście rzeki Wieprzy, co stanowi dodatkową zaletę tej turystycznie zorientowanej miejscowości. Turyści mają tutaj do dyspozycji również przepiękne piaszczyste plaże, port oraz wspaniały deptak. Plaże są głębokie i dobrze zaopatrzone, zarówno w przebieralnie, jak i toalety, różnego rodzaju bary oraz restauracje.

Nie tylko jednak wypoczywający turyści znajdą tutaj miejsce dla siebie, również przyjezdni pragnący mocnych estetycznych wrażeń znajdą tutaj atrakcje godne swoich wymagań. Nie tylko plaże i strefa wypoczynku są w Darłówku na tyle atrakcyjne, że przyciągają każdego roku masę przyjezdnych. Znajdują się tutaj bowiem ciekawe pod względem historycznym obiekty, takie jak na przykład tutejszy kościół, przynależny parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Darłówku. Parafia ta powstała co prawda już w roku 1975 w zaadaptowanym na ten cel domu mieszkalnym, jednak dopiero około roku 1983 proboszcz Anzelm Grabowski rozpoczął przygotowania pod budowę właściwego kościoła. Cały właściwy kościół został wzniesiony przez kolejnego proboszcza Hieronima Cyrańskiego. Jest to piękna, dosyć spora budowla z wieżą, którą warto odwiedzić będąc w Darłówku. Wystrój kościoła to witraże i pięknie zdobione figurki świętych oraz obrazy współczesnych, regionalnych malarzy, które są utrzymane w jednym spójnym stylu.

Darłówko jest niewielką turystyczną miejscowością, która jednak ma swój niepowtarzalny urok – cisza, spokój i dużo terenów dla spacerowiczów pragnących zaczerpnąć tutejszej przyrody. Od Darłowa, Darłówko oddzielone jest dwukilometrowej szerokości pasem podmokłych terenów. Ta oddzielona dzicz stanowi niezapomniany element tutejszego krajobrazu. Znajdą tutaj dla siebie miejsce zarówno samotni turyści, młodzi pragnący zabawy, jak i rodziny z dziećmi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>