Kierunek turystyczny -> Koszalin

W ostatnich latach wiele mówiło się o turystycznej zapaści głównych nadmorskich ośrodków. Jak pokazywały badania, Polacy chętniej i częściej wybierali na cel swoich urlopów i wakacji mniejsze miejscowości. Priorytetem była cisza i spokój, których niestety nie dało się uzyskać w dużych miastach takich, jak Koszalin. Jednak badania z roku 2015 wskazują, że ta tendencja zaczyna się zmieniać i turyści znów chętniej wybierają się na wakacje do bardziej znanych miejsc. Co sprawiło, że pojawił się taki nagły zwrot w przyzwyczajeniach naszych rodaków?

Unormowanie cen

Przede wszystkim wpływ na to mają warunki finansowe – obecnie noclegi w Koszalinie są około dwudziestu procent tańsze niż w roku 2010. Powodem obniżki cen jest zwiększona konkurencja na rynku noclegowym: pojawiły się nowe ośrodki wczasowe, domki wypoczynkowe, hotele i pensjonaty. Również w kwestii kwater prywatnych ceny znacznie spadły i obecnie za dobę zapłacimy około siedemdziesięciu złotych, nierzadko mając również wliczone w cenę śniadanie. Taka tendencja nie jest typowa oczywiście tylko dla Koszalina, notuje się ją również w innych nadmorskich kurortach, które znacznie zyskały na obniżeniu swoich cen. Większa liczba turystów to większe zyski nie tylko dla hotelarzy, ale i restauratorów, nie mówiąc już o sklepach czy właścicielach lokalnych atrakcji.

Baw się po swojemu

Wizyta w Koszalinie, mimo że to miasto nadmorskie i portowe, nie musi się przecież ograniczać do samego wypoczynku na plaży. Na przyjezdnych czeka szeroka baza noclegowa, ale również cały szereg rozmaitych atrakcji – od przyrodniczych, przez kulturowe aż po historyczne. W Koszalinie nie brakuje bowiem zabytków sztuki i architektonicznych, muzeów i galerii, parków, ogrodów botanicznych czy pasaży handlowo-usługowych. Na najmniejszych czekają parki rozrywki, wesołe miasteczka, salony gier oraz – jeśli trafimy w odpowiedni moment – cyrki i pokazy iluzjonistów. Nie ma więc najmniejszych obaw o to, że w Koszalinie będziemy się nudzić w przypadku złej pogody i braku możliwości wyjścia na plażę; siedzenie w zamknięciu we własnym pokoju na pewno się nam nie przydarzy. Wręcz przeciwnie, ponieważ duże miasto jest równoznaczne z dużą ilością atrakcji. I to takich, które odpowiadać będą każdemu, niezależnie od wieku czy własnych upodobań.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>