Jantar – niewyczerpane źródło wakacyjnych wojaży

Każdy, kto ceni sobie przyrodę i bliskość z naturą, powinien wybrać się na wakacje do Jantaru, nadmorskiej miejscowości, położonej na styku Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych (miejscowość Jantar – Wikipedia). Tym, co cechuje tą miejscowość jest niezwykle malownicza sceneria, związana z bliskością Morza Bałtyckiego. Bardzo często turyści, pragnący spędzić swoje wakacje nad morzem, właśnie tutaj znajdują swoje noclegi. Jantar, pomimo tego, że jest wsią, posiada niezwykle rozwiniętą bazę noclegową, turystyczną, a także gastronomiczną. Każdy może spędzić tutaj swój wymarzony urlop (noclegi Jantar – opcje Meteora).

Oprócz atrakcji typowo nadmorskich, jakim jest np. morskie kąpielisko. Swoje miejsce odnajdą tutaj nawet pasjonaci jeździectwa, którzy swoją pasję rozwijać mogą w klubie "Buffalo Bill". Mogą oni nawet wybrać się na wycieczkę nad brzegiem morza konno. Jest to opcja dla każdego, nie tylko dla zawodowców, ale także dla nowicjuszów i tych, którzy swoją przygodę z siodłem dopiero zaczynają. Jantar kojarzy nam się głównie z bursztynami. I słusznie, już sama nazwa miejscowości zresztą pochodzi właśnie od nazwy tych złotych perełek. Odbywają się tu nawet coroczne Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. My sami jednak również mamy dużą szansę na odnalezienie malutkich okazów tych pięknych skarbów. Morze często wyrzuca je na brzeg, zwłaszcza przy silnym wietrze.

Dla wszystkich tych, których fascynują niezwykłe okazy z zatopionymi w swoim wnętrzu szczątkami roślin otworzono Muzeum Bursztynnictwa, w którym wizyta jest świetnym pomysłem na spędzenie swojego wolnego czasu. Jantar jest miejscem, w którym każdy znajdzie zajęcie dla siebie. Nie brakuje tutaj atrakcji dla osób w różnym przedziale wiekowym, z różnymi zainteresowaniami. Bez względu na osobiste preferencje, każdy zachwycony będzie wizytą w Wiosce Indiańskiej. Tutaj powita nas prawdziwie indiański klimat. Skosztujemy specjałów kuchni, poznamy kulturę i tradycję, pobawimy się w zabawy. To wspaniały sposób na spędzenie dnia. Równie dużą popularnością cieszy się Park Owadów, w którym podziwiać możemy niezwykłe gatunki owadów, również te egzotyczne, których nie spotkamy nigdzie indziej w kraju. Oprócz gatunków żywych, możemy podziwiać również rzeźby o ogromnych rozmiarach, imponujące i robiące ogromne wrażenie na odwiedzających.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>