Wakacje nad morzem – Krynica Morska

Wiele osób co roku spędza wakacyjny urlop nad morzem. To dobry pomysł, ponieważ w większości miejscowości polskiego wybrzeża można wypoczywać na złocistej plaży, zażywać morskich kąpieli i wdychać zdrowotny jod. Niektóre miejsca cieszą się jednak większą popularnością niż pozostałe. Tak jest na przykład w przypadku Krynicy Morskiej leżącej na Mierzei Wiślanej. Wydaje się, że popularność tej miejscowości wynika przede wszystkim z dużej ilości atrakcji czekającej na turystów, choć nie bez znaczenia jest także położenie geograficzne pozwalające dotrzeć do granicy Unii Europejskiej i NATO. Propozycje wypoczynkowe Krynicy Morskiej każdego roku przyciągają wielu turystów. W związku z tym na miejscu można znaleźć noclegi w wielu miejscach: prywatnych kwaterach, pensjonatach, domkach letniskowych, willach, czy ośrodkach wczasowych. Ceny noclegów w Krynicy Morskiej mogą się znacząco różnić, jednak można znaleźć zakwaterowanie już za 30 zł za jedną noc.

To miejsce, w którym nie sposób się nudzić. Warto zarezerwować sobie kilka dni, aby poznać atrakcje tej malowniczej miejscowości. Dobrym pomysłem jest odbycie wycieczki rowerowej lub pieszej na Wielbłądzi Garb. To najwyższa wydma w całej Europie, która swoją nazwę zawdzięcza temu, że spoglądając na nią ze strony Zatoki Gdańskiej wygląda jak garb wielbłąda. Na szczycie tej 49, 5 m wydmy znajduje się wieża widokowa, na którą trzeba się wspiąć, by móc podziwiać widoki, które zapierają dech w piersiach. Osoby które lubią oglądać świat z pewnej wysokości powinny wybrać się także do latarni morskiej, która mierzy około 26 m. Wieżę można zwiedzać, a tym samym podziwiać panoramę miasta roztaczającą się z samej góry. Do innych atrakcji malowniczej Krynicy Morskiej można zaliczyć wizytę w porcie skąd można wyruszyć na wycieczkę po Zalewie Wiślanym statkiem lub tramwajem wodnym. Rejs statkiem trwa około godziny, natomiast wodolotem można dostać się między innymi do Fromborka. Osoby, które urlop spędzają wspólnie z pociechami ucieszy fakt, że w Krynicy Morskiej nie brakuje atrakcji również dla najmłodszych. Można wybrać się z nimi do lunaparku i odbyć przejażdżkę diabelskim młynem, do parku linowego, czy Bajkolandii, w której zobaczyć można na przykład dom do góry nogami, dzieci mogą pobawić się również na dmuchawcach, czy zjeżdżalniach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>